Advertisment

przeziębienie

Dość dużo namyślałam się nad tym, co zamieścić przy okazji opisywania tematu dotyczącego produktu Flegamina o smaku miętowym pomyślałam sobie, że ot tak zacytuję kilka najważniejszych danych od wytwórcy. Jadnak przecież to niedostateczne i chcecie pewnie dowiedzieć się od autora wpisu czegoś dodatkowo. Oczywiście. Weźmy na siebie próbę pogłębienia tej czary wiedzy.
Zacznijmy od tego, że przeziębienie wywołują wirusy, są one jednak różniące się od wirusów grypy, które sprawiają większe spustoszenie w organizmie i są kłopotliwsze w terapii. Winszuję wszystkim śpiesznego uleczenia z choroby przeziębieniowej.
Ale po kolei opiszmy flegamina o smaku miętowym.

  Skład 5 ml syropu zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum).   Przeciwwskazania Nadwrażliwość na bromoheksynę albo którąkolwiek substancje pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 7 lat, ponieważ preparat zawiera alkohol.   Wskazania do stosowania Ostre oraz przewlekłe dolegliwości dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania oraz usuwania śluzu.

A zatem opiszmy flegamina o smaku mietowym.
Wciąż jeszcze pare zdań dotyczących stanu przeziębienia.Przesilenie jesienne może również wywoływać szereg objawow osłabienia organizmu, który naukowcy nazwali sezonową chorobą afektywna (SAD – Seasonal Affective Dosorder, z ang. smutny). Może być powodowana krotszym dniem oraz zmniejszoną ilością światła słonecznego, sprzyja jej również zmiana diety na bardziej kaloryczną oraz ciężkostrawną i ograniczona aktywność fizyczna. Występuje dużo częściej u ludzi młodych, ujawniając się pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Bardziej narażone na nią są kobiety. U osob, które dotyka jesienna apatia pojawia się m.in. rozdrażnienie, ospałość, brak motywacji, utrata zainteresowań. Nadto bardzo długo trwające złe samopoczucie może doprowadzić organizm do wielu problemów, znacznie ograniczając codziennie funkcjonowanie. I dlatego z przesileniem jesiennym trzeba walczyć. Na przekór pogodzie nie rezygnować z aktywności fizycznej, choćby w formie spacerów lub wybrać zajęcia od niej niezależne: pójście na basen, aerobik czy może jogę. Trzeba również dbać o właściwa dietę, dostarczajac wraz z posiłkami dużych ilości witamin, składników mineralnych oraz przeciwutleniaczy. Można zdecydować się na fototerapię lub wizytę w saunie. A przede wszystkim – nie odmawiać sobie przyjemności, robić to, co najbardziej lubimy.
Wciąż jeszcze pare zdań dotyczących stanu przeziębienia.Przesilenie jesienne może również wywoływać szereg objawów osłabienia organizmu, który naukowcy nazwali sezonową chorobą afektywną (SAD – Seasonal Affective Dosorder, z ang. smutny). Może być powodowana krótszym dniem oraz zmniejszona ilością światła słonecznego, sprzyja jej również zmiana diety na bardziej kaloryczną oraz ciężkostrawną i ograniczona aktywność fizyczna. Wystepuje dużo częściej u ludzi mlodych, ujawniając się pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Bardziej narażone na nią sa kobiety. U osób, ktore dotyka jesienna apatia pojawia się m.in. rozdrażnienie, ospałość, brak motywacji, utrata zainteresowań. Nadto bardzo długo trwajace złe samopoczucie może doprowadzić organizm do wielu problemów, znacznie ograniczajac codziennie funkcjonowanie. I dlatego z przesileniem jesiennym trzeba walczyć. Na przekór pogodzie nie rezygnować z aktywności fizycznej, choćby w formie spacerów lub wybrać zajęcia od niej niezależne: pojście na basen, aerobik czy może jogę. Trzeba również dbać o właściwa diete, dostarczajac wraz z posiłkami dużych ilości witamin, składników mineralnych oraz przeciwutleniaczy. Można zdecydować sie na fototerapie lub wizytę w saunie. A przede wszystkim – nie odmawiać sobie przyjemności, robić to, co najbardziej lubimy.

Advertisment