Advertisment

przeziębienie

Bardzo często namyślałam się nad tym, co zapodać przy okazji opisywania tematu dotyczącego produktu Choligrip max przyszło mi do głowy, że zwyczajnie zapodam kilka najistotniejszych informacji od dostawcy. Jadnak przecież to by było za mało i chcecie pewnie wyczaić cóś tam wiecej. Dobrze zatem. Pokuśmy się o próbę poszerzenia tej czary wiedzy.
Rozpocznijmy artykuł od tego, że przeziębienie powodują wirusy, są one jednakże inne od wirusów grypy, które powodują cięższe spustoszenie w organizmie i są kłopotliwsze w terapii. Winszuję wam prędkiego uleczenia z przeziębienia.
A więc opiszmy choligrip max.

  Skład 1 saszetka zawiera 1000mg paracetamolu,70 mg kwasu askorbinowego oraz 10 mg chlorowodorku fenylofryny i substancje pomocnicze,w tym 5000mg sacharozy,117mg sodu,żólcień pomarańczową, karmoizynę oraz aspartam Uwaga! Jedna saszetka zawiera 5g sacharozy. Osoby chore na cukrzycę powinny uwzględnić te ilość sacharozy w swojej diecie.   Dawkowanie Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat: jedna saszetka w razie konieczności co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę,co odpowiada 4000mg paracetamolu,280mg kwasu askorbinowego oraz 40mg chlorowodorku fenylofryny. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12 roku życia.   Opis Choligrip Max może być wskazany do krótkotrwalego leczenia właściwego objawów występujących w czasie grypy albo przeziębienia;gorączki,bólu glowy,bólu gardła,niedrożności przewodów nosowych oraz zatok przebiegających z bólem. Choligrip Max zawiera 3 składniki aktywne:paracetamol,fenylefrynę oraz kwas askorbinowy(witamine C) paracetamol- działa przeciwbólowo oraz przeciwgoraczkowo witamina C- witamina,której niedobory powinny wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia oraz grypy fenylefryna- obkurcza naczynia krwionośne,udrożnia przewody nosowe oraz zatoki ułatwiając oddychanie

Powiedzmy parę słów o przeziębieniu a również grypie. U niemowlat poniżej szóstego miesiaca życia głównym objawem przeziebienia powinny być też trudności z jedzeniem: śluzówka nosa może być obrzęknięta, a to również zmusza dziecko do oddychania ustami. U kilkulatka objawy są wyraźniejsze, takie jak u dorosłych, z tym że dolegliwość zwykle przebiega burzliwiej. Goraczka może dochodzić także 40? C. Po 2-3 dobach temperatura spada, ale wciaż jeszcze poprzez parę dni utrzymuje sie katar, a kaszel mija czasem dopiero po dwóch tygodniach. Gdy zatem można podejrzewać, że malec padł ofiarą nowego wirusa? Do chwili, w której piszemy ow artykuł, liczba zachorowań w Polsce wyniosła łącznie poniżej stu, praktycznie zatem zarazić sie można jedynie wirusem zza granicy. Jeśli zatem dziecko posiada objawy grypowe, a spędzaliśmy z nim wakacje na Zachodzie albo kiedy stykalo się z kimś, kto stamtąd wrócił, powiedzmy o tym lekarzowi pierwszego kontaktu. Być też może przychodnia będzie więc już dysponowała testami paskowymi, ktore pozwolą sprawdzić, czy może dziecko w ogóle może być zakażone wirusem grypy.
Oraz wciąż jeszcze parę informacji w temacie przeziębienia. Warto zastosować kurację ziołową. Na przykład rumianek, którego właściwości przeciwalergiczne doceniono zatem już dawno, może być też także zastosowany do inhalacji przy katarze albo w postaci herbaty. Można jego kupić w saszetkach albo w sypkiej postaci. Tymianek wykazuje działanie antybakteryjne oraz wykrztuśne, często znajduje się w syropach wykrztuśnych. Napar można pić pare razy dziennie. Mięta pieprzowa powoduje obniżenie gorączki, szczyptę dodaje się do herbaty. Napar z lipy łagodzi katar oraz bóle głowy i pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu. Czarny bez, stosowany przy produkcji wina, które kiedyś spożywano przy przeziębieniu, powoduje obniżenie gorączki i może być szczególnie polecany przy dolegliwościach ukladu oddechowego. Na bolące gardło poleca się płukanie roztworem nadmanganianu potasu.
Oraz wciąż jeszcze parę informacji w temacie przeziębienia. Warto zastosować kuracje ziołową. Na przykład rumianek, którego wlaściwości przeciwalergiczne doceniono więc już dawno, może być też także zastosowany do inhalacji przy katarze albo w postaci herbaty. Można jego kupić w saszetkach albo w sypkiej postaci. Tymianek wykazuje działanie antybakteryjne oraz wykrztuśne, często znajduje się w syropach wykrztuśnych. Napar można pić parę razy dziennie. Mięta pieprzowa powoduje obniżenie gorączki, szczypte dodaje sie do herbaty. Napar z lipy łagodzi katar oraz bóle głowy i pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu. Czarny bez, stosowany przy produkcji wina, które kiedyś spożywano przy przeziębieniu, powoduje obniżenie goraczki i może być szczególnie polecany przy dolegliwościach układu oddechowego. Na bolące gardło poleca się płukanie roztworem nadmanganianu potasu.

Advertisment