Advertisment

przeziębienie

Aktualnie nie pisze się o produkcie Gripex sinucaps. I to nie dziwi, bo zwykle są sympatyczniejsze tematy. Jednak w tym miejscu uczynimy wyjątek od owej ważnej reguły i omówimy ten produkt.
Zacznijmy pisać od tego, że przeziębienia sprawiają wirusy, są one jednak różniące się od wirusów grypy, które tworzą większe szkody w organizmie i są trudniejsze w terapii. Życzę każdemu prędkiego uleczenia z przeziębienia.
Czyli opiszmy gripex sinucaps.
Opis(Paracetamolum + Coffeinum + Phenylephrini hydrochloridum) (300 mg + 25 mg + 5 mg)Goraczka, bóle głowy, obrzęk błony śluzowej zatok przynosowych, katar, obrzek blony śluzowej nosa.Skład: 1 kapsułka twarda zawiera: substancje czynne: paracetamol 300 mg, kofeina 25mg, fenyllefryny chlorowodorek 5 mg i substancje pomocnicze. Specyfik zawiera paracetamol.Sposób stosowania oraz droga podania: Podanie doustne. Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią ulotki.Przechowywanie: specyfik należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni C. Przechowywać w miejscu niewidocznym oraz niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności. Specyfik wydawany bez przepisu lekarza – OTC.   Napiszmy parę słów o przeziębieniu a również grypie. Jak wiadomo z grypa sprawa może być poważniejsza – objawy są bardziej dokuczliwe, a poza tym dolegliwość nierzadko daje poważne powikłania, na które narażone są zwlaszcza dzieci najmłodsze (do dwóch lat). I dlatego tak ważne może być szybkie rozpoznanie grypy. Także w okresie epidemii grypy nie chorują wszyscy. Podatność na zachorowanie zależy od indywidualnej odporności, a ta z kolei związana może być z wiekiem. Niestety dzieci (a rownież ludzie starsi) są bardziej narażone, bo mają mniej sprawny system odpornościowy. Toteż nie jedynie łatwiej padają ofiarą wirusa grypy, ale rownież możliwych powikłań (zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, komplikacje sercowe oraz neurologiczne).
Na koniec parę danych w temacie przeziębienia. W przypadku tzw. kaszlu wilgotnego należy sięgnąć po preparaty o dzialaniu wykrztuśnym, które rozrzedzają śluz oraz ułatwiają usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Dużo z nich zawiera wyciągi roślinne, np. sirupus plantaginis, sirupus pini compositum. Można także sięgnać po środki leczenia jednocześnie łagodzace kaszel suchy oraz ułatwiające odkrztuszanie w wilgotnym. Takie działanie posiada np. syrop contril. W łagodzeniu bolu gardła najszybciej pomogą nam preparaty o działaniu miejscowym. Najczęściej mają one postać tabletek do ssania (cholinex, septolete, strepsils, neo angin), leków w aerozolu (tantum verde, neo angin) albo płukanek (gargarin, septosan, azulan).
Na koniec pare danych w temacie przeziebienia. W przypadku tzw. kaszlu wilgotnego należy sięgnąć po preparaty o działaniu wykrztuśnym, które rozrzedzają śluz oraz ułatwiają usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Dużo z nich zawiera wyciągi roślinne, np. sirupus plantaginis, sirupus pini compositum. Można także sięgnać po środki leczenia jednocześnie łagodzące kaszel suchy oraz ułatwiające odkrztuszanie w wilgotnym. Takie dzialanie posiada np. syrop contril. W łagodzeniu bolu gardla najszybciej pomogą nam preparaty o dzialaniu miejscowym. Najcześciej maja one postać tabletek do ssania (cholinex, septolete, strepsils, neo angin), leków w aerozolu (tantum verde, neo angin) albo plukanek (gargarin, septosan, azulan).

Advertisment