Advertisment

przeziębienie

Zdecydowanie często rozważałam w myślach nad tym, co wpisać przy okazji omawiania produktu Mucosolvan wymyśliłam sobie, że zacytuję kilka najważniejszych informacji od wytwórcy. Mimio to przecież to by było niewystarczające i chcecie pewnie wyczaić cóś tam wiecej. Dobrze zatem. Pokuśmy się o próbę pogłębienia tej skarbnicy danych.
Uwaga: mucosolvan możesz nabyć w każdej aptece.
Rozpocznijmy od tego, że przeziębienie sprawiają wirusy, są one jednakże różniące się od wirusów grypy, które tworzą większe spustoszenie w ustroju i są kłopotliwsze w leczeniu. Winszuję wszystkim szybkiego uzdrowienia z przeziębienia.
Zatem do rzeczy – opiszmy mucosolvan.

  Przeciwwskazania Nadwrażliwość na substancję czynną– chlorowodorek ambroksolu albo na którąkolwiek substancję pomocniczą; Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych.   Wskazania do stosowania Ostre oraz przewlekle dolegliwości płuc oraz oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu i utrudnieniem jego transportu.   Opis Mucosolvan®, Ambroxoli hydrochloridum, 15 mg, pastylki miękkie.

Co musisz wiedzieć o przeziębieniu? Choroba ta może dotknać każdej z nas.Drapanie oraz pieczenie w nosie, kichanie to również jedne z pierwszych objawów przeziębienia. Katar martwi, denerwuje, pełni nie mniej jednak ważną funkcję – pozwala pozbyć sie mikroorganizmów wnikajacych do organizmu wraz z powietrzem oraz daje sygnał, iż organizm walczy z intruzami. Warto zatem wspierać chorego w trakcie trwania kataru, ale nie walczyć z tą dolegliwością za wszelką cenę. ow zwykły oraz często bagatelizowany katar może być po prostu… przydatny. Katar może być celową reakcją obronną pozwalajaca wydalić toksyny z organizmu. Immunoglobuliny zawarte w śluzie nosa, zatok przynosowych pełnią podstawową rolę w procesach obronnych, ich zadaniem może być walka z wnikającymi do organizmu mikroorganizmami.
Wciąż jeszcze pare słów dotyczących stanu przeziębienia.Leczenie przeziębienia może być głównie objawowe, chociaż badania potwierdzają, że zażycie sporej dawki witaminy C (ok. 1000 mg) na samym początku infekcji skraca czas trwania dolegliwości oraz przyspiesza powrót do zdrowia. W terapii przeziębienia stosuje się preparaty zmniejszające gorączkę (np. aspiryna, paracetamol, ibuprofen), miejscowo środki zmniejszające katar – obkurczające śluzówkę w nosie (np. acatar). Pomocne może być też zażywanie rutinoscorbinu, witaminy C oraz przeciwprzeziębieniowego cynku. Na przeziębienie pomaga również czosnek albo jego apteczne preparaty. Trzeba regularnie wietrzyć pokój, by wygonić zalegajace po kątach wirusy
Wciąż jeszcze pare slów dotyczących stanu przeziebienia.Leczenie przeziebienia może być głównie objawowe, chociaż badania potwierdzają, że zażycie sporej dawki witaminy C (ok. 1000 mg) na samym początku infekcji skraca czas trwania dolegliwości oraz przyspiesza powrót do zdrowia. W terapii przeziebienia stosuje się preparaty zmniejszające gorączkę (np. aspiryna, paracetamol, ibuprofen), miejscowo środki zmniejszające katar – obkurczajace śluzówke w nosie (np. acatar). Pomocne może być też zażywanie rutinoscorbinu, witaminy C oraz przeciwprzeziębieniowego cynku. Na przeziębienie pomaga również czosnek albo jego apteczne preparaty. Trzeba regularnie wietrzyć pokój, by wygonić zalegające po kątach wirusy

Advertisment