Advertisment

przeziębienie

Aktualnie, jak wiecie, nie pisze się o produkcie Vicks vapo rub maść. I to nie budzi wątpliwości, bo bywają łatwiejsze informacje. Ale w tym miejscu uczynimy wyjątek od tej złotej reguły i omówimy ten chyba ciekawy temat.
Rozpocznijmy od tego, że przeziębienie wywołują wirusy, są one jednakże różniące się od wirusów grypy, które sprawiają znaczniejsze szkody w ustroju i są kłopotliwsze w leczeniu. Życzę wszystkim śpiesznego uleczenia z choroby przeziębieniowej.
A zatem opiszmy vicks vapo rub maść.

  Sklad Substancjami czynnymi leku są Levomentol, Kamfora, Olejek eukaliptusowy oraz Olejek terpentynowy. 100 g Vicks VapoRub zawiera 2,75 g mentolu, 5 g kamfory, 1,5 g olejku eukaliptusowego, 5 g olejku terpentynowego. Odmienne składniki leku to: tymol, olejek cedrowy, wazelina biala.   Sposób użycia Maść do nacierania klatki piersiowej oraz pleców i do inhalacji składników lotnych. Wcierać odpowiednią ilość maści we wskazane miejsca oraz powtarzać 2 do 3 razy dziennie, skoro potrzeba. Lekkie ubranie sprzyja skuteczniejszej inhalacji parujących składników lotnych.Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia: 1 łyżeczke nakładać na klatkę piersiowa oraz plecy 2 do 4 razy dziennie.Dzieci od 5 do 12 roku życia: 1/2 łyżeczki nakładać na klatkę piersiową oraz plecy 2 do 3 razy dziennie.Sposób podawania Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia:wcierać Vicks VapoRub dokładnie w skórę klatki piersiowej oraz pleców;przykryć całą powierzchnię ciepła tkaniną, dla lepszego efektu (nie stosować tworzyw utrudniających parowanie);używać lekkich ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji.Dzieci od 5 do 12 roku życia:nakładać Vicks VapoRub delikatnie na klatke piersiową oraz plecy;wcierać delikatnie;używać lekkich ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji.   Ostrzeżenie Nie połykać! Vicks VapoRub służy jedynie do użytku zewnętrznego. Skoro maść Vicks VapoRub zostanie przypadkowo połknięta poprzez dziecko, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, w celu zapewnienia właściwego leczenia. Nie wywoływać wymiotów. Nie stosować maści na uszkodzona skóre, na błony śluzowe! Chronić oczy!   Opis Vicks VapoRub może być maścią stosowaną w objawach podrażnień oraz stanów zapalnych błony śluzowej nosa oraz gardla (np. w przebiegu przeziebień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa oraz uczuciem utrudnienia oddychania (“zatkanego nosa”). Vicks VapoRub zawiera jako składniki czynne: kamforę, olejek eukaliptusowy, levomentol, olejek terpentynowy, które łagodzą dolegliwości górnych dróg oddechowych w katarze. Mentol oraz kamfora łagodzą obrzęk śluzówek małżowin nosowych i łagodzą kaszel poprzez dzialanie łagodnie znieczulajace. Olejek eukaliptusowy oraz olejek terpentynowy działaja pobudzająco na wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, pobudzając odkrztuszanie.

Powiedzmy coś tam o przeziębieniu i grypie. Jak wiadomo zazwyczaj podstawą leczenia właściwego może być higiena otoczenia chorującego dziecka. Bezwzględnie obowiązuje zakaz palenia tytoniu w całym mieszkaniu, nie jedynie w pokoju dziecka. Pamiętaj o nosku. Wpuść do każdej dziurki jedną albo dwie krople soli fizjologicznej. Odczekaj chwilę, a w następnej kolejności rozrzedzoną wydzielinę usuń gruszka z szeroką, plastikową końcówką lub specjalnym aspiratorem, np. Marimer, NoseFrida, Sopelek. Z infekcjami wirusowymi organizm musi uporać się sam. Trzeba mu jednakże w tym pomoc, bo walka z drobnoustrojami może być dla niego dodatkowym obciążeniem. Najlepiej, skoro malucha uda się zapakować do lóżka (leżąc w cieple, czlek najmniej się męczy). Jeśli posiada wysoką gorączkę oraz źle sie czuje, a tak zwykle może być przy grypie, to również prawdopodobnie nie bedzie protestować.
Wciąż jeszcze pare zdań dotyczących tematyki przeziębienia. W powrocie do zdrowia pomogą herbatki malinowe, osłodzone miodem oraz z plasterkiem cytryny, sałatki owocowo-warzywne, szczególnie z dodatkiem pora, który posiada właściwości zbliżone do czosnku. Choremu warto podać rosół, który nie bez powodu uważany byl w tradycyjnej medycynie za swoiste lekarstwo wzmacniające siły obronne organizmu, rozgrzewające, ułatwiające usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Niedocenianym naturalnym lekiem są ryby ktore zawieraja dużo cynku, a to także podstawowy pierwiastek skracajacy czas trwania infekcji. Ich jedzenie pomoże również w rekonwalescencji.
Wciąż jeszcze pare zdań dotyczących tematyki przeziebienia. W powrocie do zdrowia pomogą herbatki malinowe, osłodzone miodem oraz z plasterkiem cytryny, sałatki owocowo-warzywne, szczególnie z dodatkiem pora, który posiada właściwości zbliżone do czosnku. Choremu warto podać rosół, który nie bez powodu uważany był w tradycyjnej medycynie za swoiste lekarstwo wzmacniajace siły obronne organizmu, rozgrzewające, ułatwiające usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Niedocenianym naturalnym lekiem są ryby ktore zawierają dużo cynku, a to także podstawowy pierwiastek skracajacy czas trwania infekcji. Ich jedzenie pomoże również w rekonwalescencji.

Advertisment