Advertisment

przeziębienie

Bardzo często myślałam nad tym, co zamieścić przy okazji omawiania produktu Miramile o smaku cytryny przyszło mi do głowy, że po prostu wezmę kilka najważniejszych informacji od dostawcy. Jadnak oczywiście to niewystarczające i chcielibyście wyczaić cóś tam dodatkowo. Dobrze więc. Weźmy na siebie próbę rozszerzenia tej skarbnicy informacji.
Zacznijmy od tego, że przeziębienia powodują wirusy, są one jednak różniące się od wirusów grypy, które sprawiają większe spustoszenie w organizmie człowieka i są trudniejsze w leczeniu. Życzę wszystkim rychłego uzdrowienia z choroby przeziębieniowej.
No to opiszmy miramile o smaku cytryny.

  Skład wodny ekstrakt z korzenia prawoślazu, mentol, olejek eukaliptusowy, olejek z mirry   Dawkowanie Przyjmować doustnie u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 3 roku życia. Zaleca się stosowanie 3-6 past./24h. Pozostawić pastylki w jamie ustnej do rozpuszczenia.   Wskazania zaleca sie podawanie preparatu przy suchym kaszlu oraz drapaniu w gardle.   Działanie Środek charakteryzuje się złożonym składem. Może być wyjątkowym zestawem substancji – prawoślazu, olejku eukaliptusowego oraz olejku z mirry i mentolu. Wodny ekstrakt z korzenia prawoślazu dziala powlekająco oraz łagodząco na błonę śluzową jamy ustnej, gardła, przełyku oraz strun głosowych. Neutralizuje dolegliwości związane z drapaniem w gardle oraz suchym kaszlem i ułatwia oddychanie poprzez nos.   Opis MIRAMILE o smaku cytryny oraz miodu to również preparat działający na bazie olejków eterycznych, prawoślazu oraz mentolu. Ogranicza odruch kaszlu, osłania błonę śluzową dróg oddechowych oraz wspomaga oddychanie poprzez nos.

Powiedzmy pare słów o przeziębieniu i grypie. O zarażenie szczegolnie łatwo wtedy, kiedy dużo osób przebywa we wspolnym pomieszczeniu – w tramwaju, w sklepie, w aptece. Oraz naturalnie w grupie dzieci, które oddychają tym samym powietrzem w dusznej sali, bawią się głowa przy głowie, nie zasłaniaja ust przy kichaniu. Zresztą wirus przenosi się również poprzez dotyk: wystarczy, że zagrypiony maluch bezwiednie dotknie nosa czy może ust, w następnej kolejności weźmie kolege za reke, ów z kolei potrze sobie nosek, a zatem już mikrob znajduje sobie nową ofiarę. Skoro zatem w grupie kilkoro dzieci zatem już posiada grypę, lepiej malca – szczególnie w wieku żłobkowym albo oslabionego niedawną infekcją- zostawić w domu, zanim zachoruje, niż liczyć na szczęśliwy traf, że akurat jego dolegliwość ominie.
Na koniec parę danych w temacie przeziębienia. W przypadku tzw. kaszlu wilgotnego należy sięgnąć po preparaty o dzialaniu wykrztuśnym, które rozrzedzają śluz oraz ułatwiają usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Dużo z nich zawiera wyciągi roślinne, np. sirupus plantaginis, sirupus pini compositum. Można także sięgnąć po środki leczenia jednocześnie łagodzące kaszel suchy oraz ułatwiające odkrztuszanie w wilgotnym. Takie działanie posiada np. syrop contril. W lagodzeniu bólu gardla najszybciej pomoga nam preparaty o działaniu miejscowym. Najczęściej mają one postać tabletek do ssania (cholinex, septolete, strepsils, neo angin), leków w aerozolu (tantum verde, neo angin) albo płukanek (gargarin, septosan, azulan).
Na koniec parę danych w temacie przeziębienia. W przypadku tzw. kaszlu wilgotnego należy sięgnąć po preparaty o działaniu wykrztuśnym, które rozrzedzają śluz oraz ułatwiają usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Dużo z nich zawiera wyciagi roślinne, np. sirupus plantaginis, sirupus pini compositum. Można też sięgnąć po środki leczenia jednocześnie łagodzące kaszel suchy oraz ułatwiające odkrztuszanie w wilgotnym. Takie działanie posiada np. syrop contril. W łagodzeniu bólu gardła najszybciej pomoga nam preparaty o działaniu miejscowym. Najcześciej maja one postać tabletek do ssania (cholinex, septolete, strepsils, neo angin), leków w aerozolu (tantum verde, neo angin) albo płukanek (gargarin, septosan, azulan).

Advertisment