Advertisment

przeziębienie

Dość dużo myślałam nad tym, co zapodać przy okazji ogarniania tematu dotyczącego produktu Sambucol junior pastylek przyszło mi na myśl, że po prostu zapodam kilka najważniejszych danych od producenta. Mimio to oczywiście to by było niedostateczne i chcecie pewnie wyczaić cóś tam dodatkowo. Dobrze więc. Podejmijemy próbę rozszerzenia naszej wiedzy.
Zacznijmy od tego, że przeziębienia powodują wirusy, są one jednak inne od wirusów grypy, które sprawiają cięższe szkody w ustroju i są trudniejsze w leczeniu. Winszuję wszystkim śpiesznego uzdrowienia z przeziębienia.
Ale do rzeczy – opiszmy sambucol junior pastylek.
OpisSambucol – pastylki do ssania dla dzieci powyżej 6 roku życia. Może być wskazany do postępowania dietetycznego w stanach zapalnych gardła, grypy i przeziębienia i w profilaktyce grypy w celu wspomagania naturalnych funkcji układu immunologicznego. Podawanie preparatu zaleca się również w okresach zwiększonego ryzyka infekcji.Substancje aktywne: ekstrakt z owoców bzu czarnegowitamina CCynkmiód Zalecana porcja do spożycia: – dzieci od 6 do 12 roku życia: 1 pastylka 4-6 razy dziennie- dzieci powyżej 12 roku życia: 1 pastylka 6-8 razy dziennie  Co należy wiedzieć o przeziębieniu? Choroba ta mogłaby dotknąć każdego z was.Zdrowy organizm broni się przed zakażeniem uruchamiając mechanizmy obronne. Większość odczuwalnych poprzez nas objawów grypy i przeziębienia to także właściwie obrona organizmu poprzez drobnoustrojami, a nie bezpośrednie działanie bakterii czy może wirusów. Jak broni sie nasz organizm? Nos, jama ustna, gardło, krtań wylożone są błona śluzową, w ktorej znajduje się niezwykle gęsta sieć naczyń krwionośnych. Gdy w błonie śluzowej zagnieżdżą się drobnoustroje, organizm wysyła specjalne komórki – armie żołnierzy do walki z wrogiem. Przybywają na miejsce przeniesione poprzez krew. Rozpoczyna się walka, której skutkiem są odczuwane poprzez nas dolegliwości. Dochodzi do obrzęku błony śluzowej – stąd uczucie zatkanego nosa i “kluchy” w gardle. Błona śluzowa zaczyna produkować zwiększone ilości śluzu, wraz z nim usuwane sa bakterie i wirusy. Kaszlemy i kichamy, by się jego pozbyć. Z nieżywych drobnoustrojów wydobywają się “zatrute strzały” – toksyny, które wywołują goraczkę i ogolne złe samopoczucie.
Wciąż jeszcze pare zdań dotyczących tematyki przeziębienia.Kiedy zaczynamy kichać, kaszleć i czujemy, że wyglądamy “niewyraźnie”, skuteczny może okazać się napar z kwiatu czarnego bzu i lipy z dodatkiem łyżki miodu, soku z połowy cytryny i szczypty imbiru, cynamonu, zmielonego tymianku i zmiażdżonego goździka. Równie bardzo dobrze dziala syrop przyrządzony ze szklanki soku owocowego (nie malinowego), soku z jednej cytryny, 2 łyżek miodu i rozgniecionego zabka czosnku. Syrop należy pić 3 razy dziennie po lyżce stołowej. dobre efekty daje także napar z majeranku (1 łyżkę ziela zalewamy szklanka wrzącej wody, słodzimy do smaku miodem i pijemy pare razy dziennie). Na kaszel doskonały może być sok z buraków. Umyte buraki obieramy ze skorki, ścieramy na tarce i wyciskamy sok (można również użyć do tego celu sokowirówki). Sok należy lekko posolić i następnie szklankę z sokiem umieścić w gorącej wodzie w celu ogrzania go. Te miksturą można rownież płukać gardło.
Wciaż jeszcze parę slów o przeziębieniu i grypie. Gorączka może być leczona przy pomocy następujących lekarstw sprzedawanych bez recepty: aspiryna, acetaminofen i niesteroidowe środki leczenia przeciwzapalne (NLPZ) takie jak ibuprofen, ketoprofen i naproxen. środki leczenia przeciwgorączkowe obniżają temperaturę poprzez blokowanie syntezy substancji chemicznych produkowanych poprzez organizm, odpowiedzialnych za odczuwanie bólu i obniżaja temperature. środki leczenia przeciwkaszlowe kontrolują i eliminują kaszel i stosuje się je w przypadku kaszlu suchego (nieproduktywnego). Często stosowanym środkiem doustnym o dzialaniu przeciwkaszlowym może być dekstrometorfan, natomiast a mentol, kamfora i eukaliptus, są często stosowanymi środkami do stosowania miejscowego. środki leczenia wykrztuśne rozrzedzają wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwiają usunięcie śluzu i wydzieliny z dróg oddechowych. Gwajafenezyna, która znajduje się w składzie niektórych lekarstw na przeziębienie może być zaaprobowanym poprzez amerykańską organizację FDA (Food and Drug Adminiastration) substancją o działaniu wykrztuśnym. Rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, sprawiając, że może być łatwiejsza do pozbycia sie.

Advertisment