Advertisment

przeziębienie

Bardzo często myślałam nad tym, co zapodać przy okazji opisywania produktu Oritolin spray do gardła przyszło mi do głowy, że po prostu wezmę kilka najciekawszych parametrów od wytwórcy. Jadnak oczywiście to by było niedostateczne i chcielibyście wyczaić od autora wpisu czegoś dodatkowo. Dobrze więc. Weźmy na siebie próbę zwiększenia naszej wiedzy.
Rozpocznijmy od tego, że przeziębienia powodują wirusy, są one jednakże inne od wirusów grypy, które sprawiają cięższe spustoszenie w ustroju człowieka i są trudniejsze w terapii. Życzę paniom i panom śpiesznego uzdrowienia z przeziębienia.
Zatem opiszmy oritolin spray do gardła.

  Opis Oritolin® może być wyrobem medycznym klasy I, to również naturalny preparat stosowany w suchości gardła i jamy ustnej. Oritolin® to również produkt unikalny:jedyny produkt do gardła zwierający kompozycję naturalnejoliwy z oliwek, oleju mineralnego i esencji miodowej,posiada wygodny składany dozownik w aplikatorze, który pozwala precyzyjnie rozpylić odmierzona dawkę preparatu,zalecany może być w przypadku suchości gardła i jamy ustne

Co warto wiedzieć o przeziębieniu? Choroba ta może dotknąć każdej z nas.Przeziębienie (czyli wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych) to także najczęstsza z dolegliwości zakaźnych trapiących ludzkość. Statystyczny dorosły czlek zapada na nie parę razy w roku, a dzieci także częściej. Znanych może być kilkaset wirusów (głównie rinowirusów i koronawirusów), które powinny je wywoływać, i ciągle identyfikuje się kolejne. Każdy w nieco inny sposób wywołuje chorobę, przenosi się i daje nieco odmienne objawy. Należałoby zatem mówić nie aż tyle o jednej chorobie, „przeziębieniu”, ale o różnorodnych „przeziębieniach”. Wszystkie maja nie mniej jednak dużo cech wspólnych.
Wciąż jeszcze parę danych na temat przeziębienia. Może być dużo metod zwalczania przeziębienia. Istotne jest, by podczas ich stosowania wysypiać się i odpoczywać. Bardzo dobrze może być przyjmować dużo płynów o temperaturze pokojowej takich jak woda i soki. Bardzo dobrze działa sok z malin, a również miód. By zwalczyć gorączkę należy zażyć paracetamol. Poza obniżeniem temperatury, paracetamol uśmierza ból.
Na koniec dodamy parę zdań na temat przeziębienia. Do gorącego mleka wrzuć odrobinę masła, łyżeczkę miodu i pokrojony ząbek czosnku. Skoro chcesz, możesz odcedzić tak przygotowane mleko. Tak przygotowany napój łagodzi ból gardła, może być bogaty w witaminę A i D i wzmacnia odporność organizmu. Olejki eteryczne i suszone ziola idealnie nadadzą się do przygotowania oczyszczającej górne drogi oddechowe parówki. Garść ziół (rumianek, kwiat lipy, mięta), zalej gorącą wodą. Poczekaj chwilę, tak aby napar nabrał mocy, a opary nie poparzyły delikatnej śluzówki. Nachyl się nad naczyniem, możesz osłonić jego brzegi ręcznikiem tak, by wieksza pewna cześć pary docierała do twojej twarzy. Inhalację zakończ po ok. 10-15 wdechach. Zamiast ziół, użyć można olejków eterycznych. Kupisz je w aptece albo sklepach zielarskich. Parę kropli dodanych do gorącej wody wystarczy, by oczyścić zatkane zatoki i udrożnić nos podczas przeziębienia.Olejki eteryczne i suszone zioła idealnie nadadzą się do przygotowania oczyszczającej górne drogi oddechowe parówki. Garść ziół (rumianek, kwiat lipy, mięta), zalej gorącą wodą. Poczekaj chwilę, tak aby napar nabrał mocy, a opary nie poparzyły delikatnej śluzówki. Nachyl sie nad naczyniem, możesz osłonić jego brzegi ręcznikiem tak, by wieksza pewna część pary docierała do twojej twarzy. Inhalację zakończ po ok. 10-15 wdechach. Zamiast ziół, użyć można olejków eterycznych. Kupisz je w aptece albo sklepach zielarskich. Parę kropli dodanych do gorącej wody wystarczy, by oczyścić zatkane zatoki i udrożnić nos podczas przeziębienia.

Advertisment